T4SD Caribbean Hub gelanceerd voor ondersteuning MKB
02 Mar 2021, 08:42
De ‘Caribbean Trade for Sustainable Development’ (T4SD) Hub is gelanceerd afgelopen week om kleine en middelgrote ondernemingen (MKB) te helpen met het ontwikkelen van duurzame en levensvatbare bedrijfsmodellen in de 16 lidstaten van Cariforum, waaronder Suriname. De lancering is gedaan door International Trade Centre (ITC), in samenwerking met de ‘Caribbean Export Development Agency’ (Caribbean Export).
De T4SD Caribbean Hub zal worden gehost door Caribbean Export, het regionale agentschap voor de bevordering van handel en investeringen. Caribbean Export sluit zich aan bij een wereldwijd netwerk van T4SD Hubs, die zijn opgezet door ITC met lokale instellingen in Ghana, Kenia, Laos, Nepal, Peru en Vietnam.
De organisatie zegt in een persbericht dat het de bedoeling is om de competitiviteit van de MKB te versterken door middel van duurzame bedrijfsactiviteiten en die te helpen meer klimaatbestendig te worden, de CO²-uitstoot te verlagen, afval te recyclen, producten en diensten te certificeren met internationale duurzaamheidsnormen en toegang te krijgen tot groene financierings- en waardeketens.
Uitvoerend directeur Pamela Coke-Hamilton, zei bij de virtuele conferentie op 26 februari dat de regio zich met de lancering van de Caribbean T4SD Hub en de binnenkort te houden Unctad-15, positioneert in het centrum van het huidige handelsdebat, “dat grotendeels draait om hoe handel kan bijdragen aan een groen herstel van de economie en transitie naar een duurzame groei.”
“Handel kan een krachtig instrument zijn om te zorgen voor een veerkrachtige toekomst met zero-uitstoot, wat voor iedereen van belang zal zijn als we ervoor zorgen dat het op de juiste manier wordt benut. Elke belanghebbende in een internationale waardeketen - of het nu gaat om een consument, een lokale producent of een multinational - kan een rol spelen bij het transformeren van ons handelssysteem door duurzame producten te eisen die voldoen aan duurzaamheidsnormen en door toepassing van duurzame bedrijfspraktijken", zegt Coke-Hamilton.
Door middel van de Caribbean T4SD Hub, zal Caribbean Export de expertise en vaardigheden ontwikkelen om duurzaamheidsgerelateerde diensten aan te bieden aan de MKB. In de komende twee jaar zal de Caribbean T4SD Hub zich bezighouden met onder meer, klimaatbestendigheid, hulpbronnenefficiëntie, recycling, duurzaamheidsnormen en toegang tot groene financiering en internationale keurmerken, die belangrijke uitdagingen zijn voor de MKB in de regio om concurrerend te worden en te blijven.
De hub zal een programma opzetten dat zal bestaan uit een combinatie van activiteiten voor capaciteitsontwikkeling, waaronder e-learning, webinars en persoonlijke coachingsessies. De opleidingsactiviteiten omvatten de bestaande tools en diensten van ITC en het bieden van advies aan de MKB over hoe verschillende duurzame praktijken kunnen worden geïntegreerd in de beleidsplannen.
In zijn openingstoespraak van de virtuele conferentie zei de nieuwe directeur van Caribbean Export, Deodat Maharaj, dat de beperkte beschikbare middelen beter moeten worden gebruikt en alternatieve manieren worden gevonden om de productiecapaciteit sneller uit te breiden. “Bovendien moet de MKB in onze regio de gelegenheid worden gegeven om de markttoegang te maximaliseren door technische handelsbelemmeringen te overwinnen."
Wednesday 22 March
Tuesday 21 March
Monday 20 March
- EBS betaalt US$ 108 miljoen teveel aan Staatsolie
- Controle politie en militairen werpt vruchten af
- Mishandelde man Jarikabaweg overleden
- Ramadan begint donderdag in Saudi-Arabië, Qatar
- 138 brillen verstrekt bij afsluiting Gran Mati
- Japanse premier naar Kiev, Chinese leider in Moskou
- Makka: President verwelkomt diverse diaspora delegaties
- Dochter Anton de Kom maakt boek met filmmaker Ida Does
- Val
- Nerkust: Jammer dat onderwijs advies naast zich neerlegt
- Studiegroep doet 2 voorstellen aanpassing Kiesregeling
Tuesday 21 March
- GBB loopt achterstand uitgeven grondpapieren in
- Indonesië: Rechtszaak in sterfgevallen door hoestsiroop
- Reageren en anticiperen op de toekomst
- Honderden miljoenen luiden Perzisch Nieuwjaar Nowruz in
- Verdachten rellen op 29 en 30 maart voor de rechter
- Assembleevergadering niet doorgegaan; geen quorum
- NDP- en BEP-fractie willen spoed vergadering Kiesregeling
- Monetaire maatregelen voor een sterk economisch klimaat
- Putin pronkt met alliantie met Xi
- Suriname wil tegen 2030 veilig water voor iedereen
- VN-klimaatrapport: 'Boodschap van hoop' ondanks snellere impact
- Levens: Scholen in geteisterde gebieden opgeknapt
- Gesprek organisatie 'Alles Plat' en dc/politie in gemoedelijke sfeer
- Column: VHP-voorzitter/president wordt wakker geschud door 'olifant'
- Suriname haalt beoordeling IMF maart niet meer!
Monday 20 March
- Venezuela: Olieminister treedt af, politie pakt ambtenaren op
- Kiesregeling ongrondwettig en strijdig met verdragen
- Gigantische bankdeal lokt politiek verzet uit in Zwitserland
- Ex-minister Levens: Bouw extra lokalen al begonnen