Cuba vraagt VN om hulp nu voedseltekorten groter worden
04 Mar, 10:40
Het verzoek is een teken van de ernst van de economische crisis in Cuba. Naast een tekort aan melk, raken ook de brandstof en de medicijnen op.
Het WFP bevestigde tegenover het Spaanse persbureau Efe dat het door de Cubaanse regering was benaderd om "de maandelijkse levering van 1 kg melk voor meisjes en jongens onder de zeven jaar door het hele land voort te zetten".
Het WFP zei dat het al begonnen was met het leveren van melkpoeder aan het eiland.
Melkpoeder en ander basisvoedsel worden tegen een gesubsidieerde prijs aan Cubanen verstrekt via rantsoenboekjes, maar vertragingen en gebrek aan voorraden zijn gebruikelijk, vooral in tijden van economische tegenspoed.
Het systeem werd voor het eerst geïntroduceerd in 1962 door de Cubaanse leider Fidel Castro nadat de Verenigde Staten sancties had opgelegd aan het eiland, wat de tekorten verergerde.
De Cubaanse regering blijft de aanhoudende Amerikaanse sancties de schuld geven van de erbarmelijke toestand van haar economie, maar critici zeggen dat het wanbeheer van de regering de oorzaak is van de huidige economische crisis – de ergste in dertig jaar.
Vorig jaar gaf vicepremier Jorge Luis Tapia Fonseca toe dat de vooruitgang bij het meer zelfvoorzienend maken van Cuba achterbleef en gaf hij de Cubaanse arbeiders de schuld, die volgens hem geen 'productiviteitscultuur' hadden.
"Er is werk nodig om voedsel te produceren. We verwachten allemaal dat we voedsel gestuurd krijgen, maar we doen niets om het te produceren", zei hij in juli.
Het tekort aan melk is sindsdien verergerd, nadat minister van Binnenlandse Zaken Betsy Díaz eerder deze maand waarschuwde dat de leveringen voor kinderen tussen zes maanden en twee jaar waren uitgesteld. Ze zei dat de regering "dagelijks bezig was om alternatieven te vinden".
Melk is niet het enige waar de Cubanen moeite mee hebben. Een tekort aan brandstof leidde ertoe dat de jaarlijkse 1 mei-parade – misschien wel de grootste jaarlijkse massaviering op het eiland – vorig jaar werd afgelast.
En vanaf vrijdag kost de beschikbare brandstof vijf keer zoveel als er een prijsstijging van kracht wordt.
Sunday 16 February
Saturday 15 February
Friday 14 February
- Jack Uden onderscheiden door Satya Dharma
- Reactie op schrijven VIDS
- 'Groene Ontwikkelingsstrategie' heeft breed draagvlak nodig
- Waarom Surinam Airways niet groter kan worden
- Landelijke operatie 'Blitz' moet de veiligheid opvoeren
- Bewolkt in de ochtend, wat regen in de middag
- VS vraagt Europeanen om bijdragen aan garanties voor Oekraïne
- Verhuld verzet tegen het homohuwelijk
- ABOP verwelkomt Alice Amafo weer in de partij
Saturday 15 February
- Verkiezingen op een Kruispunt
- Overeenkomst met Benelux over visum en migratie
- Bewoners Alkmaar kunnen rekenen op water uit de kraan
- 8.000 kiezers moeten hun ID-kaart nog ophalen
- Kanker een van de voornaamste doodsoorzaken bij kinderen
- ECD ontdekt vervallen producten bij controle kassasystemen
- Partijvoorzitter is politiek leider? Tijd voor hervorming!
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB
- Reactie op 'Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag algemeen directeur'
- Overwegend bewolkt met af en toe buien
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijven
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg
- Laatste review IMF: Economie gestabiliseerd; nog uitdagingen
Friday 14 February
- Mathieu Wijdeven brengt veelzijdig kunstenaar G.G.Th. Rustwijk tot leven
- Wegafsluiting 's avonds bij kruising brug Saramaccakanaal
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijker Suriname
- LBGTO gemeenschap blij met uitspraak rechter
- Organisaties bundelen zich voor verstevigen positie bedrijven