Gajadien: Drie ministers de laan uitsturen
10 Feb, 13:22
Na de coalitietop zojuist over feiten rond de gronduitgifte aan de stichting van minister Delano Landvreugd (Binnenlandse Zaken), zei VHP fractieleider Asis Gajadien aan Starnieuws dat wat hem betreft drie ministers de laan uit worden gestuurd. Dat zijn Landvreugd, zijn collega's Dinotha Vorswijk van Grondbeleid en Bosbeheer en Uraiqit Ramsaran die de scepter zwaaide op Sociale Zaken en Volkshuisvesting. "Mijn normen van moraal en ethiek zijn hoog. Maar Asis beslist niet. Na de feiten die gepresenteerd zijn, neemt de president het besluit", merkte Gajadien op.
Tijdens de bespreking op het Kabinet van de President is erkend dat er procedurele fouten zijn gemaakt bij de uitgifte van de grond. Er wordt echter ook gekeken naar de politieke rust in de coalitie. Gajadien verwacht dat de president zal uitkomen met een bericht. Hij merkt op dat er zoveel fouten worden gemaakt met gronduitgifte en zaken moeten worden ingetrokken. Hij zou minister Vorswijk allang de laan uitgestuurd hebben als hij het voor het zeggen had.
Voor het terrein waar het om gaat te Blauwgrond is in 2014 ruim SRD 1 miljoen betaald door de Staat. Omgezet tegen de toen geldende koers gaat het om ongeveer US$ 300.000. Ook deze kwestie zou onderzocht moeten worden. Dan zouden er meer lijken uit de kast komen, om in termen van de president te reageren. Gajadien voert aan dat Ramsaran geen bezwaar had om het terrein ter beschikking te stellen van de stichting van Landvreugd, terwijl de directeur van Sociale Zaken hier tegen was. Op grond daarvan mag hij van de politicus ook de plaat poetsen.
Gajadien vindt dat er een diepgaand onderzoek moet komen naar deze kwestie en dat er daden moeten worden gesteld. Landvreugd die toen advocaat was, had ook beter moeten weten, benadrukt de VHP-topper. Hij benadrukt dat ethiek en moraal belangrijk zijn. Hij is duidelijk niet tevreden over hoe er vanuit de regeringstop wordt omgegaan met deze zaak.
Tuesday 11 February
Monday 10 February
Sunday 09 February
- Bewolking in de ochtend en in de middag wat regen
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS
Monday 10 February
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken
- AWJ geeft nadere uitleg over vaststelling armoedegrens
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olievoorraden
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving
- Verkiezingen Ecuador naar tweede ronde
- Technici politieke partijen getraind in gebruik digitaal platform
- Criminelen gaan ervandoor met auto taxichauffeur
- Olie zal verrijken en vergiftigen
- Nieuwe stemhokken en stembussen bij komende verkiezing
- Zwakke wind met af en toe buien in de middag
- 'Nee bedankt': blanke Zuid-Afrikanen wijzen Trumps aanbod af
- Niet eens een begroting kunnen schetsen...
- VES: Bureau Staatsschuld verdient een compliment
Sunday 09 February
- Column: Borrelpraat no. 858
- CUP: Geen opdracht om medewerkers Huize Ashiana niet te betalen
- Baltische staten stappen over op Europees elektriciteitsnet
- Het Surinaams eten… a switi…
- Sam Nujoma (95), de grondlegger van Namibië, overleden
- President feliciteert echtpaar met 80-jarig huwelijk
- Ecuador: Kans reëel dat Daniel Noboa verkiezingen wint
- Open brief aan de dc van Paramaribo Noord -Oost
- Chauffeur bakkerij beroofd van SRD 2 ton
- Bewolkt maar grotendeels droog
- Trumps bevriezing van hulp veroorzaakt chaos over de hele wereld
- Ontwikkelingspotentieel binnenland optimaal benutten
- Somohardjo: President handelt selectief bij Landvreugd