STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi
07 Feb, 12:35
Personeelsleden van de Surinaamse Televisie Stichting (STVS) hebben vandaag een prikactie gehouden. Ambtenaren die in dienst zijn van het medium hebben reeds maanden geen overuren betaald gekregen. Van het ministerie van Financiën en Planning heeft het bedrijf te horen gekregen dat tot 30 overuren vergoed zullen worden. Doorgaans werd er ontheffing gegeven, maar deze is stopgezet zonder dat de reeds gemaakte overuren zijn betaald.
De poorten werden vanmorgen gesloten door de personeelsleden die hiermee een signaal willen geven aan de overheid. Clayton Hiwat die het woord voert namens de groep zegt aan Starnieuws dat de problemen eerder onder de aandacht zijn gebracht van president Chan Santokhi. De groep maakt geen deel uit van de bond van CAO-personeel die geleid wordt door Murwin Leeflang. Er is een petitie ingediend toen de president bij de STVS was voor een interview. Hij had beloofd aandacht te schenken aan deze kwestie, maar de actie is uitgebleven. Ook is er een gesprek gevoerd met minister Stanley Raghoebarisng van Financiën & Planning die aangaf dat er geen ruimte is om meer dan 30 overuren te betalen, zegt Hiwat.
Directeur Raoul Abisoina van de STVS en een vertegenwoordiging van het actievoerende personeel is vandaag ontvangen op het Kabinet van de President. De directeur van het Kabinet van de President, Adjaykoemar Moensi, heeft meegedeeld dat de president deze kwestie naar hem had gedirigeerd. Aangezien minister Raghoebarsing al twee weken met ziekteverlof is, kon het probleem niet worden besproken. Moensi heeft alle documentatie opgevraagd en heeft een week nodig om een onderbouwde reactie te geven. Hij heeft gevraagd om geduld te betrachten.
Bondsvoorzitter van het CAO-personeel Leeflang zegt aan Starnieuws dat de directie zit met het probleem dat doorwerkt op het gehele bedrijf. Het gaat om ongeveer 60 personeelsleden die de status van ambtenaar hebben. Zij zijn geen lid van de bond van CAO-personeel. In deze groep zitten ook verslaggevers, cameramensen en technisch personeel. Aangezien STVS een bedrijf is dat 24 uur per dag draait, worden er meer dan 30 overuren gemaakt door een deel van het personeel. Als de directie steeds moet inspringen gaat het ten koste van de bedrijfsvoering en het overige personeel. Leeflang vindt dat alle partijen met elkaar om de tafel moeten zitten om het probleem grondig aan te pakken.
Nadat het personeel verslag heeft gekregen over het gesprek met Moensi, is besloten om de prikactie op te heffen. Verwacht wordt dat er een bevredigende oplossing komt in deze zaak.
Friday 07 February
Thursday 06 February
Wednesday 05 February
- Verdachte met 2 ton SRD en drugs ingerekend
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsmissie
- BLTO wil uitbetaling achterstallige overuren eind deze maand
- In de middag buien, in de avond droog
- VS neemt weer Venezolaans regeringstoestel in beslag
- Film 'Everyday Dignity-Philomena Essed' wederom onderscheiden
- Armoedegrens met SRD 59 gedaald naar SRD 7.337
Thursday 06 February
- President: Regering heeft samen met volk uitdagingen doorstaan
- Marcelo, voormalig aanvoerder van Real Madrid en Brazilië, stopt
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (10)
- Trump: Israël zal Gaza na gevechten overdragen
- Nurmohamed: Infrastructuur essentieel voor ontwikkeling
- President van Panama hekelt Amerikaanse 'leugens' over kanaaltarieven
- NAS versterkt culturele samenwerking met India
- Ideaal leiderschap; behoeften van een samenleving
- VN-chef waarschuwt Trump voor etnische zuiveringen in Gaza
- Regen in de ochtend en later onweersbuien
- Brunswijk citeert selectief uit brief minister Ramsaran
- Hof van Justitie tikt Openbaar Ministerie op de vingers
- Column: Volle stadions trekken
- Slijterij Commissaris Weythingweg beroofd van SRD 7 ton
- Bronto Somohardjo dient strafklacht in bij pg over Blauwe Meer
Wednesday 05 February
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld
- VS bevriest financiering voor veiligheidsmissie tegen Haïtiaanse bendes
- President vraagt internationale bedrijven om te investeren
- NDP: Na politieke achtervolging OM nu gerechtigheid
- PALU: Het RVI sprookje van Santokhi: Wie biedt meer?