Amerikaans leger vliegt eerste migranten naar Guantanamo Bay
05 Feb, 07:32
Trump zei dat hij wil dat het Pentagon en het Department of Homeland Security een detentiefaciliteit voor migranten op de basis uitbreiden om meer dan 30.000 migranten te huisvesten.
Woordvoerder Tricia McLaughlin van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zei dat de militaire vlucht naar Guantanamo Bay 9-10 immigranten vervoerde. McLaughlin noemde ze "zeer gevaarlijke criminele aliens", maar weigerde verdere details te geven.
Militaire vluchten hebben al migranten gedeporteerd naar Guatemala, Peru, Honduras en India.
Het Pentagon heeft gezegd dat het van plan is om meer dan 5.000 migranten te deporteren die worden vastgehouden door Amerikaanse autoriteiten in El Paso, Texas en San Diego, Californië.
De militaire vluchten zijn een kostbare manier om migranten te vervoeren. Reuters meldde vorige week dat een militaire deportatievlucht naar Guatemala waarschijnlijk minstens $ 4.675 per migrant kostte.
Trump heeft zich steeds vaker tot het leger gewend om zijn immigratieagenda uit te voeren, waaronder het sturen van extra troepen naar de grens, het gebruik van militaire vliegtuigen om migranten uit de Verenigde Staten te vliegen en het openen van militaire bases om hen te helpen huisvesten.
Het hoofd van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid weigerde zondag te zeggen of migrantenvrouwen, kinderen of gezinnen in het detentiecentrum Guantanamo Bay zouden worden vastgehouden.
Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem heeft gezegd dat het plan niet was om mensen voor onbepaalde tijd in Guantanamo vast te houden en dat de regering de Amerikaanse wet zou volgen.
De basis herbergt al een migrantenfaciliteit - los van de zwaarbeveiligde Amerikaanse gevangenis voor buitenlandse terrorismeverdachten - die al tientallen jaren af en toe wordt gebruikt, onder meer om Haïtianen en Cubanen vast te houden die op zee zijn opgepakt.
De regering heeft niet gezegd hoeveel het zou kosten om Guantanamo uit te breiden, dat in 2002 werd opgericht om buitenlandse militanten vast te houden na de aanslagen op 11 september 2001 in de Verenigde Staten.
De zwaarbeveiligde Amerikaanse gevangenis werd in 2023 bekritiseerd door een expert van de Verenigde Naties, die zei dat de behandeling van gevangenen in Guantanamo Bay door de Amerikaanse overheid wreed, onmenselijk en vernederend was volgens het internationaal recht. Er zitten nog 15 gevangenen in de gevangenis.
Trumps twee Democratische voorgangers, Barack Obama en Joe Biden, probeerden de gevangenis in Guantanamo Bay te sluiten en konden alleen de gevangenispopulatie verminderen, maar Trump heeft gezworen de gevangenis open te houden.
Wednesday 05 February
Tuesday 04 February
Monday 03 February
- Adhin in hoger beroep ook vrijgesproken; OM teruggefloten
- Brug Saramaccakanaal wordt op 26 maart opgeleverd
- Vandaag nog meer regenbuien en onweer
- Hof en Orde van Advocaten houden historisch congres
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven deze maand naar Herman Gooding
- Ambassadeur Gupta: Voedselproject India kost US$ 10 miljoen
- Bee voorkomt dat Landvreugd uitleg geeft over zijn integriteit
- DNA bezorgd over controle kiezerslijst in het binnenland
Tuesday 04 February
- Tandarts in woning overvallen en beroofd
- Nature Walk voor natuurliefhebbers
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?
- 3 dorpen Boven-Suriname voorzien van veilig drinkwater
- India bewijst humaniteit
- President wil 100.000 boekjes over verworvenheden regering
- China heft tarieven op Amerikaanse goederen na Trumps zet
- Stichting Lobi: Extra aandacht voor kankerpreventie
- Ramdin benadrukt vitale functie Amazonegebied
- Veel regen en onweersbuien door de dag
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD 5 miljard
- NPS formeel ingeschreven in het openbaar register
- Oplevering hoofdbureau van Politie in 2026
- Column: Toch lijk uit de kast gevallen...
- Perceel zonder toestemming SoZaVo verstrekt aan Landvreugd
Monday 03 February
- Mexico en VS bereiken akkoord om tarieven een maand uit te stellen
- Narcotica Brigade houdt landelijke surveillance
- OPEC+ houdt vast aan oliebeleid, negeert Amerikaanse overheidsdata
- Frankrijk gastheer van AI Action Summit in Parijs
- Trump-tarieven stimuleren; Goud bereikt recordhoogte
- Gaslighting