HVB noemt samenwerking met NIPS uniek
02 Feb, 00:57
Het convenant tussen HVB en NIPS is zaterdag in het partijgebouw van de HVB, niet ver van het NDP hoofdkwartier OCER, getekend. Biswane deelt mee dat er lang gezocht is naar een samenwerking met andere politieke partijen. Bij de HVB heeft de NIPS zich thuis gevoeld, deelt ze mee. Het oplossen van het grondenrechtenvraagstuk is voor beide partijen van groot belang. NDP afgevaardigde, Assembleelid Iona Edwards en HVB-politiek leider Raymond Sapoen hebben benadrukt dat het meer dan hoog tijd is dat de grondenrechten van Inheemsen en Tribalen worden erkend.
Het uitblijven van bescherming van de woon- en leefgebieden én de pinari die Inheemsen en Tribalen in het achterland meemaken zijn enkele kwesties die hebben geleid tot de oprichting van de NIPS, geeft Biswane aan. "Mi tak no… Ik heb gelijk een radicale ommekeer gemaakt. In 2020 heb ik voor de laatste keer voor de NDP gestemd. Maar luku, m'e kon fadon baka na ini. Ik had gezegd ik ga niet meer stemmen voor de NDP. 2020 was me laatste stemdag voor ze. Ik moest opstaan om zelf iets te gaan betekenen voor de binnenlandbewoners. Ze wachten op ons. Maar wat doen we? We moeten de draad oppakken om zelf iets te doen aan de achtergesteldheid van Inheemsen en Tribale volken, voorgoed!" Ze voegt toe dat de partij zich ook voor andere groepen gaat inzetten.
Noersalim noemt de samenwerking met NIPS een historisch moment in de politiek. Hij benadrukt dat het convenant met de NDP dat vorig jaar is gesloten, nog steeds van kracht is en dat de HVB haar inbreng uitbreidt met de NIPS. "Wij erkennen de unieke bijdrage van de Inheemse gemeenschappen aan de culturele en economische rijkdom van ons land," merkt Noersalim op. "Naar aanleiding van het besef dat de NDP/HVB combinatie zo goed als zeker de nieuwe regering gaat vormen, is deze samenwerking een uniek moment voor de Inheemsen in ons land om via de NIPS een rechtmatige plaats in de politieke besluitvorming te krijgen. De uitdagingen waarmee Suriname wordt geconfronteerd vragen om leiderschap dat verbindt en beleid dat inclusiviteit bevordert. Leiderschap dat verbindt en niet zorgt voor disbalans in onze eenheid en natievorming."
Tuesday 11 February
Monday 10 February
Sunday 09 February
- Volksgezondheid slaat alarm over dengue
- Gasboot is verlaat
- Olieprijs stijgt door zorgen over aanbod
- Overeenkomst van US$ 20 miljoen met SFD voor verbetering elektriciteit
- LVV draagt vernieuwde bruggen Laarwijk over aan gemeenschap
- Data Privacy in Suriname: Belemmering of Kans?
- Nog uitdagingen bij aanpak grondproblemen
- Bewolking in de ochtend en in de middag wat regen
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS
Monday 10 February
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken
- AWJ geeft nadere uitleg over vaststelling armoedegrens
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olievoorraden
- De Stagnatie van de Surinaamse samenleving
- Verkiezingen Ecuador naar tweede ronde
- Gajadien: Drie ministers de laan uitsturen
- Technici politieke partijen getraind in gebruik digitaal platform
- Criminelen gaan ervandoor met auto taxichauffeur
- Olie zal verrijken en vergiftigen
- Nieuwe stemhokken en stembussen bij komende verkiezing
- Zwakke wind met af en toe buien in de middag
- 'Nee bedankt': blanke Zuid-Afrikanen wijzen Trumps aanbod af
- Niet eens een begroting kunnen schetsen...
- VES: Bureau Staatsschuld verdient een compliment
Sunday 09 February
- Column: Borrelpraat no. 858
- CUP: Geen opdracht om medewerkers Huize Ashiana niet te betalen
- Baltische staten stappen over op Europees elektriciteitsnet
- Het Surinaams eten… a switi…
- Sam Nujoma (95), de grondlegger van Namibië, overleden