Brahma Kumaris staat stil bij Internationale Dag van de Vrede
21 Sep, 02:56
Vrede en geweld hebben beide hun oorsprong in onze gedachtewereld (mind). De toename van geweld op het fysieke vlak is een expressie van de toename van geweld in de mind. Boosheid en discriminatie zijn allemaal vormen van geweld, waarvan de zaadjes gezaaid worden in de vorm van gedachten en die kunnen dan uitgroeien tot gewelddadige handelingen. Dit leidt tot een toename van vredeloosheid in de wereld. Het gevolg hiervan is dat het verlangen naar vrede in de wereld steeds groter wordt. Dit verlangen van ieder menselijk wezen naar vrede toont aan dat men ooit die vredevolle gevoelens heeft gekend, want zonder iets te kennen kunnen we niet ernaar verlangen. En in ons hoogste bewustzijn zijn we vredevolle wezens.
Vrede is een innerlijk gevoel van kracht, rust en harmonie in onszelf en met onze directe en indirecte omgeving. In deze staat van vrede zijn er geen innerlijke conflicten. Om vrede in de wereld te creëren, hebben we allereerst deze kracht van vrede in onszelf nodig. Zonder deze innerlijke kracht van vrede kunnen wij niet bijdragen aan Wereldvrede.
We kunnen pas vrede in onszelf ervaren als we de drukte in onze gedachtewereld verminderen. Hebben we door dat we onze innerlijke kracht van vrede verliezen, doordat we steeds naar het doen en laten van anderen kijken en erover denken? Wanneer we vrede willen ervaren en willen bijdragen aan wereldvrede zullen we steeds weer naar onze eigen gedachten, gevoelens en handelingen moeten kijken en hierin allereerst verandering brengen. Onze gedachten zijn heel waardevol en de kwaliteit van onze gedachten vormt de basis voor onze innerlijke ervaring van vrede of van vredeloosheid.
Hoe kan ik nu ware innerlijke vrede ervaren?
• Besef dat je van oorsprong een vredevol spiritueel wezens bent, de levensenergie in het stoffelijk lichaam, die vele rollen speelt. Vrede is o;jnze eeuwige kwaliteit.
• Onze gedachten zijn heel waardevol. Waardeer daarom je eigen gedachten en gebruik ze constructief in plaats van destructief.
• Net als gedachten, zijn woorden en acties ook energieën, die ons innerlijk welzijn bepalen. Spreek daarom geen slechte woorden vanuit boosheid, jaloezie of afgunst, maar kies voor gunstige woorden en voer acties uit die bijdragen aan de vrede in jezelf en daardoor ook aan wereldvrede.
Gedachte - oefening voor Vrede
“ … Ik ben van oorsprong vredevol … vrede is mijn kernkwaliteit… vrede is de kernkwaliteit van elkeen.. . De Allerhoogste is de Oceaan van Vrede…Ik stel me open voor Zijn vrede en neem het in me op. … De Allerhoogste is de Schenker van vrede. Ik ontvang de kracht van vrede van de Schenker van Vrede en ik deel vibraties van vrede met de wereld …Zijn kracht van vrede omringt de hele wereld met Vrede... OM SHANTI“
BRAHMA KUMARIS
Spirituele organisatie
Monday 11 December
Sunday 10 December
Saturday 09 December
Friday 08 December
Sunday 10 December
- Column: Borrelpraat no. 796
- Somohardjo geeft boodschap aan Ramdin 'oorlog' voeren
- Matige onweersbuien voorspeld voor maandag
- Abrahams: Volgend doel is Concacaf kampioen
- Culinary, Craft & Art Center zal toerisme helpen bevorderen
- Mijnramp, beleidsramp
- President Ali stemt in met gesprek Venezolaanse counterpart
- ICAO ondersteunt Suriname veiligheid burgerluchtvaart
- COP28 botst over uitfasering fossiele brandstoffen
- Ines Pané wordt maandag beëdigd als minister
- Caricom herhaalt steun aan Guyana in grensconflict
- 1.200 bewoners in drie dorpen hebben nu veilig drinkwater
- PL-leider vraagt 2/3 meerderheid bij volgende verkiezingen
Saturday 09 December
- Vader die dochter seksueel wilde misbruiken, ingesloten
- Vrouw met twee kinderen beroofd in woning
- Zondag enkele regenbuien met onweer
- 'Dubbele standaarden': Wereld reageert op Amerikaanse veto Gaza
- Essed verwacht geen problemen bij gevangenneming
- DA’91: Suriname verenigen tegen de corruptie
- VHP over mensenrechten: Vonnis 8 decemberproces respecteren
- Regering committeert zich aan eisen CFATF
- COP28: OPEC tegen uitfasering fossiele brandstoffen
- Sohansingh: Onze broeders waren geen ordinaire coupplegers
- VS blokkeert humanitair staakt-het-vuren in Gaza met veto
- Visserijsector diep teleurgesteld in cijfers CBvS
- Herdenkingsdienst OGV: Daders moeten volledige straf uitzitten
Friday 08 December
- Jubithana schenkt werken NK aan Curaçaose collega's
- Amoksi garandeert orde en veiligheid op 20 december