Parmessar: Opheldering nodig over US$ 2.5 miljoen voor SLM
22 Jan, 09:51
NV Havenbeheer is door de regering onder druk gezet een lening te verstrekken van US$ 2.5 miljoen aan de noodlijdende Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM). De bond bij het bedrijf heeft kenbaar gemaakt dat de directie garantie van de Staat wil hebben en de verzekering wenst te hebben dat het geld wordt terugbetaald. NDP-fractieleider Rabin Parmessar om een reactie gevraagd, zegt aan Starnieuws dat er veel vragen onbeantwoord zijn over deze en vele andere kwesties. "Van wie komt de vraag, wordt comptabel de juiste procedure bewandeld en heeft NV Havenbeheer het geld niet zelf nodig gezien de grootse plannen die het bedrijf heeft", stelt Parmessar.
De NDP-fractieleider merkt op dat het de directeur is die het bedrijf in en buiten rechte vertegenwoordigt. "Als hij zich politiek onder druk laat zetten en tekent, maar als de juiste procedures niet zijn bewandeld, zal hij in Santo Boma belanden. De mensen die hem politiek onder druk willen zetten, zullen in Santo Boma geen bamie of pitjel voor hem brengen", zegt Parmessar.
De NDP en BEP fractie hebben eerder een openbare vergadering aangevraagd over plannen van NV Havenbeheer om een diepwaterhaven te bouwen. Het bedrijf gaat in zee met de Phoenix Development Holding Company LLC (PDC) uit Texas, USA. De initiële kosten voor de bouw zijn geraamd op US$ 2.2 miljard, helemaal betaald door PDC. De vergadering die aangevraagd is hierover en over het Deense bedrijf HPSG is nog niet uitgeschreven. Parmessar merkt op dat zeker over tien kwesties vragen zijn gesteld, maar de openheid is tot nu toe uitgebleven.
Parmessar merkt op dat het een patroon is om politiek in te mengen in staatsbedrijven. De directeur van het Staatsziekenfonds met wie onlangs de dienstbetrekking is beëindigd, heeft verklaard dat onder druk van het Kabinet van de President mensen in dienst moesten worden genomen. Er zijn speciaal functies gecreëerd. Bij de EBS is de president-commissaris ook nog directeur van het bedrijf. Hij is ook president-commissaris van Staatsolie. Parmessar wijst erop dat het conflicterende belangen zijn. Ook de first lady heeft diverse uitvoerende functies waardoor er politieke invloed wordt uitgeoefend. In ieder geval is transparantie noodzakelijk over de US$ 2.5 miljoen die NV Havenbeheer ter beschikking moet stellen van de SLM.
Thursday 26 May
Wednesday 25 May
- DA'91: Buitenlandse verspillingen
- NDP en BEP in beraad na uitzetten Bouva uit de zaal
- Militair raakt dienstwapen kwijt terwijl hij bier dronk
- Somohardjo: 30.000 overtollige ambtenaren bij overheid
- Sterke aardbeving treft Peru
- Ramsukul en Van Samson willen antwoorden Sabakuproject
- Tariefaanpassing EBS in 2 fasen; SRD 50 gebruik tot 250 kWh
- ABOP: Partij hypocrisie NDP ten top in kwestie Brokopondo
- PAHO geeft ondersteuning met ondergelopen gebieden
- Open brief aan Assembleevoorzitter Bee
- Jaaranalyse Makka: Santokhi scoort voldoende (slot)
- SLM met US$ 2 miljoen en FAI met SRD 31 miljoen ondersteund
- Column: Anti-voetbalgedrag
- Most wanted verdachte Junior aangehouden
- Assembleeleden gezegend met stuk terrein in korte tijd
Wednesday 25 May
- Zorgpunten over onderwijs
- Venezuela: Farc-dissidentenleider Duarte vermoedelijk gedood
- Leidende politici of gewoon politieke leiders?
- Militair mishandelt ex van vriendin
- SLM vliegt voorlopig niet op Trinidad en Belém
- Gros Caribische landen zal Americas Summit bijwonen
- NDP en BEP fractie vragen pg onderzoek onrechtmatig gebruik geld DNA
- Boek over verrichtingen van 22 maanden regering
- Getroffen delen Brokopondo tot rampgebied verklaard
- Importeurs moeten informatie over hun lading delen met douane
- NDP: ABOP wijst extra middelen voor Brokopondo af
- Brazilië: Zeker 21 doden bij politie-inval
- Jaaranalyse Makka: Santokhi scoort voldoende
- Column: Hopeloos
- Gajadien: Vooruitzichten zien er na 2 jaar goed uit