



Bewezen miskenning van de oppositie
In eenvoudige bewoordingen zegt Abdoel 'ach rotten jullie maar op hoor oppositie want we hebben jullie echt niet nodig voor quorum'. Als dit het gedrag en denken is naar collega parlementariërs toe, dan begrijp ik alleszins waarom de oppositie op bepaalde momenten geen quorum verleent, want je hebt ook wel een stukje eigenwaarde en zelfrespect hoog te houden.
Abdoel dient als volksvertegenwoordiger zich ook iets meer te verdiepen in de grondwet met name hoofdstuk X (DE NATIONALE ASSEMBLEE) en hoofdstuk XI (DE WETGEVENDE MACHT). Elke vergadering die in DNA wordt gehouden is een grondwettelijke vergadering. Waarschijnlijk bedoelt Abdoel dat de president zijn grondwettelijke plicht nakomt met het uitspreken van de jaarrede.
Ook dient Abdoel goede nota te nemen van de recente historie van door de NDP gepleegde handelingen als oppositie. In 2007 bleef de totale NDP-oppositie weg toen president Venetiaan zijn jaarrede hield. Erger nog, de leider van de NDP (Bouterse, thans president) voerde een groep NDP’ers aan die buiten het DNA-gebouw posteerden om President Venetiaan uit te jouwen middels het scanderen van leuzen als ‘Vene go home’. Bovendien is het toch wel duidelijk dat het niet president Venetiaan is die een veroordeling voor drugs op zijn naam heeft staan noch terecht staat wegens moord op Surinamers. Ook hebben de kinderen van Venetiaan nimmer het land te schande gezet zoals wij recentelijk diep negatief op de wereldkaart zijn geplaatst door de bereidheid van Dino Bouterse om ‘terrorisme faciliterende activiteiten’ te willen ontplooien (de rechtszaak vangt op 6 oktober aan). Je vraagt je af waarover Abdoel het heeft. Overigens de sociale wetten in één adem noemen met de grondwet siert Abdoel niet, omdat naar mijn mening met de aanname en uitsluiting van groepen deze wetten in strijd zijn met het gelijkheidsbeginsel welke verankerd is in de grondwet.
Oppositie voeren is geen kwestie van zoete broodjes bakken. Oppositie betekent 'de partijen in het parlement die zich verzetten tegen het regeringsbeleid'. Het heeft dus ermee te maken dat die partijen het oneens zijn met het beleid van de regering. De oppositie wordt in de politiek daarom gevormd door alle politieke partijen die tegen de uitvoerende macht zijn gekant.
Elke oppositie mag mijns inziens bepalen welke aanpak die binnen de grenzen van de wet en het recht hanteert, om constructieve oppositie of harde oppositie te voeren. Slechts in dictatoriale regimes wordt oppositie als onwettig gezien en daarom dikwijls onderdrukt, terwijl oppositie in een democratie deel van het overheidsprincipe uitmaakt. In Suriname doen uitspraken van coalitieleden zoals Abdoel bijna het beeld van een dictatoriaal regime ontstaan.
Mr. Drs.Sharmila Kalidien-Mansaram





Vandaag
-
18:46
Elon Musk stapt op uit Trump-regering
-
16:41
Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie
-
14:43
Duurzame broccoliteelt in Suriname: kans én uitdaging
-
12:44
Wereldprimeur: Brazilië vrij van veevirus zonder prik
-
11:50
VHP geeft de strijd niet op; einduitslag nog niet definitief
-
10:46
Ondernemer in val gelokt bij verkoop auto-onderdelen via Facebook
-
08:48
Coalitie via traditionele stoelendans: Van RVI naar OVU
-
06:51
Federale rechtbank blokkeert Trumps handelsheffingen
-
04:55
Nog meer regen en onweer
-
02:57
Het volk kiest vooral voor NDP en VHP
-
00:59
Column: Eigen verantwoordelijkheid
-
00:00
Onderzoek verdwenen stembiljetten bij afdeling Fraude beland




Gisteren
- VHP-Nederland: Laat het landsbelang boven partijbelang staan
- Guyana's olieproductie stijgt met succesvolle installatie van FPSO
- VLS: Onze kracht ligt in eenheid, niet in afkomst
- 225 stembiljetten verdwenen van stembureau 333 in Lelydorp
- Tessa Leuwsha plaatst Boni’s levensverhaal in ander perspectief
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames groei
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traag
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval op bejaarde vrouw
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan
- VS en Venezuela waarschuwen burgers tegen reizen naar elkaars landen
- Onweersbuien in de middag
- Intentieverklaring ondertekend: Eerste stap naar coalitieakkoord
- Narain: Geen stemkisten met stembiljetten naar huis meegenomen
- 'Un tai un bere': Leiders willen samen Suriname herstellen

Eergisteren
- Officieuze verkiezingsdata nog onvolledig; 40 stembureaus ontbreken op dashboard
- Zes partijen tekenen intentieverklaring: VHP alleen achtergebleven
- ABOP gaat ook de intentieverklaring coalitievorming tekenen
- Drie drugsverdachten gearresteerd
- VHP wil hertelling in meerdere districten; coalitievorming voorbarig
- Aankomende coalitie tekent vanavond principe-akkoord
- Bhola: Slordigheden verkiezingsproces worden opgeschoond
- Sterke vrouwen!
- Invalide vrouw komt om bij woningbrand
- Ontsnapte arrestant opnieuw aangehouden
- Vijf personen dakloos door woningbrand aan Ojamastraat
- Hertelling stembureaus Nickerie en Wanica; ernstige fouten geconstateerd
- Lagarde: Euro kan alternatief voor dollar worden bij sterkere EU-integratie
- Ingrid Bouterse enige lijstduwer gekozen met voorkeurstemmen
- Vandaag wat meer zon, maar ook regen
- OKB erkent fouten bij stembureau Balingsoela, maar sluit manipulatie uit
- Adhin geeft volle ondersteuning aan Simons als presidentskandidaat
- Column: De kaarten zijn geschud, schaakspel nog lang niet voorbij
- NDP eist onderzoek naar inlevering stembusmateriaal bij hoofdstembureau Wanica